13 mln zł na inwestycje dla powiatu złotowskiego

27.12.2021   Autor: Jakub Sierakowski
396---129
- Do tej pory do powiatu złotowskiego nie płynęły tak duże środki - takie stwierdzenia padały na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Złotowie, na którym pojawił się wojewoda wielkopolski. Oprócz podsumowania tegorocznych inwestycji, Michał Zieliński odniósł się także do licznych obaw o trudną przyszłość dla samorządów. 

- Myślę, że to jest bardzo przesadzone. Przede wszystkim widać, że środki płyną szerokim strumieniem. To zresztą potwierdzają zarówno starosta, członkowie zarządu, jak i radni. To są rajcy, którzy są w powiecie już nawet czwartą kadencję i sami mówią, że do tej pory do powiatu złotowskiego środki nie płynęły tak szerokim strumieniem. Przyszły rok i kolejne rozdania Polskiego Ładu spowodują, że te inwestycje będą kontynuowane - zapewnia Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski. 
Na spotkaniu z wojewodą wielkopolskim, złotowscy samorządowcy podsumowali mijający rok. Mowa była m.in. o środkach, które w 2021 roku otrzymał powiat z Polskiego Ładu. To ponad 13 milionów złotych na dwie inwestycje: modernizację budynku CKZiU oraz przebudowę drogi Borucino-Podgaje. Ogółem wszystkie gminy powiatu otrzymały z tego programu ponad 50 milionów złotych.

Jedną z najważniejszych inwestycji otwartych w tym roku, była również przebudowa drogi Nowy Dwór-Stare Dzierżążno za ponad 6 milionów, z czego połowę stanowiło rządowe dofinansowanie. 

fot. biuro wojewody wielkopolskiego 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group