Gwda kończy sezon z sukcesami

01.12.2021   Autor: Redakcja
550---113
Startem w Przełajowych Mistrzostwach Polski w dalekim Tomaszowie Lubelskim lekkoatleci „Gwdy” zakończyli sezon sportowy 2021.

Aktualny lider pilskich biegaczy, członek kadry narodowej Mikołaj Czechowicz, bardzo dobrze zaprezentował się w biegu na 3000 m w kategorii juniorów U20. Przez większość dystansu biegł w ścisłej czołówce, ostatecznie zajął wysokie szóste miejsce, zdobywając tym samym dla klubu kolejne 8 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

Łącznie lekkoatleci „Gwdy” w zakończonym już sezonie sportowym 2021 zdobyli w tym współzawodnictwie 96 pkt. Jak dotychczas jest to największa wartość w regionie.
W tym samym czasie w Spale odbyła się Krajowa Konferencja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, podsumowująca m.in. efekty szkolenia młodych lekkoatletów w ramach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego (LDK). Była to też okazja do wręczenia przez kierownictwo PZLA czołowym szkoleniowcom specjalnych wyróżnień. W gronie uhonorowanych był szkoleniowiec PLKS „Gwda” Piła dr Ignacy Krzewiński.

fot. i opr. Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group