Suczka Jafa znalazła 140 gramów amfetaminy w lodówce

25.11.2021   Autor: Redakcja
481---460
Nos policyjnego psa Jafa doprowadził policjantów do narkotyków ukrytych w lodówce. Wcześniej ich właściciel został zatrzymany do kontroli drogowej i odpowie za kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków. 
 
Wczoraj policjanci na jednej z osiedlowych ulic Złotowa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę. 21-latek zachowywał się nienaturalnie. Był pobudzony, a jego źrenice znacznie rozszerzone.

- Dalsze czynności ze złotowianinem potwierdziły, że kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Ponadto posiadał przy sobie woreczek z zawartością białego proszku, który po sprawdzeniu okazał się amfetaminą. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie że mężczyzna w miejscu zamieszkania może posiadać zabronione substancje, policjanci do działania zaangażowali policyjnego psa suczkę Jafa, specjalizującą się w wyszukiwaniu narkotyków. Czworonożna funkcjonariuszka i tym razem miała nosa. W trakcie przeszukania mieszkania poprowadziła policjantów do lodówki i wskazał miejsce, gdzie mogą znajdować się narkotyki - mówi mł.asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 
W lodówce było pudełko, a w nim ponad 140 gramów amfetaminy. Suczka Jafa ma na koncie kilka podobnych osiągnięć. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków. 

fot. KPP Złotów 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group