Witamina K2 MK-7 to najlepszy sprzymierzeniec kobiecej urody — dowiedz się, dlaczego

04.10.2021   Autor: Reklama
---1661
Organizm ludzki do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje różnorodnych składników odżywczych. Witamina K2 jest szczególnie niezbędna dla dobrego samopoczucia każdej kobiety. Zobacz, jakie są główne korzyści z jej spożywania i dlaczego uważa się, że witamina K2 jest uważana za najlepszego sprzymierzeńca kobiecej urody.
Co to jest witamina K2 MK-7?
 
Witamina K, podobnie jak witaminy A, D i E, należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Została odkryta przez duńskiego biochemika Henrika Dama w 1929 r., za co został uhonorowany Nagrodą Nobla. Ta witamina nazwę zawdzięcza duńskiemu słowu koagulationsvitamin — witamina krzepnięcia. Później odkryto, że istnieją dwa główne typy witaminy K: fitochinon (K1) i menachinon (K2). Ponadto istnieje również syntetyczna wersja witaminy K, menadion (K3), która na ogół nie jest stosowana w suplementach diety.
 
Witamina K2 występuje w różnych formach, od MK-4 do MK-14. Liczba MK odnosi się do długości łańcucha bocznego składającego się z tak zwanych jednostek izoprenowych witaminy K. Zazwyczaj w suplementach diety stosuje się tylko MK-7 i MK-4.
 
Dlaczego witamina K2 MK-7 jest dobra dla naszego organizmu? 
Ponieważ jak czytamy na stronie Mito-Pharma, gdzie można zakupić witaminę K2 MK-7 w odpowiednio wysokiej dawce: - witamina K w zależności od formy różni się zarówno pod względem wchłaniania, jak i działania biologicznego. Zastosowana w preparacie forma menachinonu 7 (MK-7), w przeciwieństwie do innych form witaminy K, wykazuje zdolność akumulacji we krwi
 
Podsumowując, witamina K2 MK-7 utrzymuje się w organizmie dłużej niż witamina K1 i K2 MK-4, które są szybko metabolizowane i eliminowane z organizmu. Wobec tego wersja MK-7 jest uważana za najbardziej skuteczną. 
Witamina K2 — właściwości korzystne dla kobiet
 
K2 MK-7 to prawdziwy eliksir piękna i naturalny sprzymierzeniec zdrowia kości, zębów i naczyń krwionośnych. Korzyści związane z regularnym przyjmowaniem tej substancji są bardzo zróżnicowane — dowiedz się, jakie działanie witaminy K2 MK-7 jest korzystne dla kobiecego zdrowia, szczególnie w dojrzałym wieku.
  • Zapobiega najczęstszym patologiom serca, ponieważ K2 kieruje wapń do tych tkanek, w których jest potrzebny i eliminuje go ze ścian tętnic.
  • Pomaga zapobiegać ryzyku wystąpienia osteoporozy poprzez wspieranie produkcji osteokalcyny, która wzmacnia i uelastycznia układ szkieletowy.
  • Poprawia stan zdrowia zębów, zapobiegając powstawaniu próchnicy i zmniejszając wrażliwość zębów.
  • Działa przeciwzapalnie.
  • Posiada działanie antyoksydacyjne, które zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz przeciwdziała starzeniu się komórek wywołanemu przez wolne rodniki.
  • Regulując krzepliwość krwi, ogranicza powstawanie siniaków i pękanie naczynek. Działa zatem łagodząco na skórę twarzy, szczególnie u kobiet z cerą naczynkową, wspomagając procesy regeneracyjne skóry i wzmacniając jej naturalną barierę. 
Witamina K2 MK-7 — przeciwwskazania
Czy istnieją przeciwwskazania do spożywania witaminy K2 MK-7 i  ryzyko jej nadmiaru? Zasadniczo nie, choć warto pamiętać, że witamina K, m.in. ze względu na swoje działanie na krzepliwość krwi, zaburza działanie leków przeciwzakrzepowych. Oznacza to, że osoby leczone tymi lekami muszą zwracać szczególną uwagę na dietę i suplementację pod okiem lekarza. 
Podsumowanie 
Podsumowując, spożywanie witaminy K2 jest przydatne szczególnie dla kobiet w okresie przekwitania, ale nie tylko. Istnieje wiele korzystnych efektów, które łącznie przyczyniają się nie tylko do polepszenia stanu kości i skóry, ale i do długowieczności. MK-7 to najkorzystniejsza dla naszego organizmu forma, ponieważ najdłużej utrzymuje się w naszym organizmie, kumulując się we krwi.
 

fot. freepik.com
Przeczytaj więcej o: witamina k2, k2 m-k7, kobieta, uroda, młodość, mito-pharma,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group