Remont Bydgoskiej pochłonie 7 mln zł

22.09.2021   Autor: Artur Maras
846---111
Ruszyła przebudowa kolejnego odcinka ulicy Bydgoskiej w Pile. To trzeci i ostatni etap prac na tej ważnej w mieście ulicy. Roboty potrwają do maja przyszłego roku. Piła wyda na nie niemal 7 mln złotych.  
 
- W ramach przebudowy Bydgoskiej oczywiście nowa konstrukcja i nawierzchnia jezdni, a także przebudowa skrzyżowania z ulicą Roosevelta. Bardzo newralgiczne miejsce. Problemy z lewoskrętem widoczne na co dzien. Już niebawem zyskamy tam dodatkowy pas do lewoskrętu, zyskamy przebudowaną sygnalizację świetlną i dzięki temu będzie jeździć się po prostu szybciej i bezpieczniej - zapewnia Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile. 

Prace rozpoczną się od wymiany chodników, więc póki co kierowcy nie powinni spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. Te pojawią się dopiero później, gdy robotnicy zajmą się wymianą jezdni. W ramach inwestycji zostaną także oświetlone przejścia dla pieszych w okolicy Domu Seniora i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Prace potrwają do połowy przyszłego roku. 

Przetarg na przebudowę wygrała firma z Nakła. Piła sfinansuje prace w kwocie 6,7 mln złotych z własnego budżetu. Wcześniejsze próby uzyskania zewnętrznego dofinansowania na ten cel kończyły się fiaskiem. To ostatni etap przebudowy Bydgoskiej. Poprzednie na odcinku od stadionu żużlowego do przejazdu kolejowego także sfinansowało miasto.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group