Coraz więcej porodów w pilskim szpitalu

26.08.2021   Autor: Redakcja
575---210
499 dzieci urodziło się w Szpitalu Specjalistycznym w Pile w pierwszej połowie 2021 roku. To dziewiąte miejsce w województwie. Tak wynika z danych Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Ponad 16 tysięcy porodów odebrano w Wielkopolskich szpitalach w pierwszym półroczu 2021 roku. Niestety liczba ta wciąż spada. Rok wcześniej było ich o dwa tysiące więcej, pół roku temu o tysiąc. Zdaniem NFZ wszystko wskazuje na to, że tendencja spadkowa zostanie podtrzymana również w dalszych miesiącach tego roku.

Najwięcej porodów odebrał Ginekologoczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu przy ul. Polnej (3.384). Ponad 1.000 porodów odebrał SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, a niecałe 950 ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim. W pierwszej dziesiątce wielkopolskich szpitali znalazła się pilska placówka. Odebrano w niej 499 porodów. To dziewiąte miejsce w Wielkopolsce. 
Widoczna konkurencja pomiędzy szpitalami bardzo nas cieszy, bo jest korzystna dla jakości świadczeń i co za tym idzie – zadowolenia pacjentek. W niektórych szpitalach niższą liczbę porodów można jeszcze tłumaczyć efektami ostatniej fali pandemii i przekształceniami oddziałów na covidowe. Martwią nas jednak te placówki, które na koniec roku mają poniżej 600 hospitalizacji porodowych, czyli na półroczu – około 300 – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału NFZ. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group