58 wykroczeń w kilka godzin

23.08.2021   Autor: Redakcja
---490
W ubiegłym tygodniu pilscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu prowadzili kontrole drogowe przy użyciu drona. W ciągu kilku godzin urządzenie zarejestrowało blisko 60 wykroczeń.  

-Policjanci swoje działania skupili na dwóch miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przy pomocy drona obserwowali sygnalizację świetlną na remontowanym odcinku drogi Piła – Szydłowo, a także okolice przejazdu kolejowego przy ul. Przemysłowej. Niestety w większości przypadków zachowanie kierowców było nieodpowiedzialne - informuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy pilskiej policji. 
 

Przez niespełna 4 godziny policyjny dron ujawnił 58 wykroczeń popełnionych przez kierowców, które dotyczyły wjazdu za sygnalizator na czerwonym świetle oraz nie stosowania się do znaku „stop” przed przejazdem kolejowym. Ponad 40 kierowców zostało zatrzymanych niezwłocznie po zarejestrowaniu popełnionego przez nich wykroczenia. Pozostali nie unikną odpowiedzialności. Zebrany materiał pozwoli policjantom na ściganie sprawców. 

Jak zapowiadają policjanci, to pierwsza i nie ostatnia tego typu akcja. Policyjny dron będzie częściej pojawiać się nie tylko w Pile, ale również na terenie całego powiatu pilskiego.

źródło i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group