28 sierpnia ulicami Piły przejdzie "Marsz Równości"

20.08.2021   Autor: Redakcja
605---458
28 sierpnia marsz wyruszy z pilskiej Wyspy w stronę pl. Konstytucji 3 Maja, pl. Staszica i z powrotem. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem “Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy”.

Wydarzenie rozpocznie się od pikniku, który zacznie się o godz. 14:00. Sam marsz wystartuje godzinę później z Parku na Wyspie, przejdzie przez rondo Solidarności, al. Jana Pawła II i al. Piastów, aby dojść do pl. Konstytucji III Maja. Stamtąd trasa będzie wiodła przez ul. 14 lutego na pl. Staszica i z powrotem przez ul. Konopnickiej i ponownie al. Jana Pawła II na Wyspę. 

Jak wskazują organizatorzy Piła to piąta miejscowość w Wielkopolsce, po Poznaniu, Koninie, Gnieźnie i Kaliszu, którego mieszkańcy postanowili zorganizować tego typu wydarzenie. W lipcu w Poznaniu w tamtejszym marszu wzięło udział ok. 7 tysięcy osób. -Spodziewamy się na naszym marszu około 500 osób, ale prawda jest taka, że nieważne ile osób dołączy do naszego marszu, tak czy inaczej będzie to wydarzenie historyczne i mamy nadzieję, że osoby nieheteronormatywne, że nie są same w naszym mieście! – mówi Dominik.
Wśród postulatów marszu znalazło się m.in. uznanie związków osób tej samej płci, wprowadzenie skuteczniejszych przepisów antydyskryminacyjnych i likwidacja barier komunikacyjnych wykluczających osoby niepełnosprawne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group