Droga krajowa nr 11 pod specjalnym nadzorem

26.07.2021   Autor: Redakcja
662---17
Popularny ostrzegacz Yanosik przyjrzy się zachowaniu kierowców na DK 11, jednej z najniebezpieczniejszych dróg krajowych w Polsce. Wsparcia udzieli policja, która zaangażowała się w tradycyjne patrole, nieoznakowane radiowozy oraz drony. 

Według ekspertów Yanosika DK11 to jedna z najbardziej uczęszczanych tras w Polsce w okresie wakacyjnym. Z jednej strony jest dogodnym połączeniem Śląska i Wielkopolski z wybrzeżem, z drugiej dobrym łącznikiem województwa zachodniopomorskiego z popularnymi górskimi kurortami. To jednak również jedna z najniebezpieczniejszych tras w Polsce, w rankingu Yanosika. 

Nie inaczej jest podczas tegorocznych wakacji. Eksperci Yanosika sprawdzili dane na podstawie analizy odczytów średnich prędkości przejazdów. -Podzieliliśmy DK 11 na kilka odcinków, aby sprawdzić średnią prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy w trasie. Na odcinku w województwie zachodniopomorskim, w tym roku w czerwcu, średnia prędkość wyniosła 34 km/h, gdzie w poprzednim roku było to 45 km/h. Może to sugerować większe natężenie ruchu, z powodu zluzowania obostrzeń i tym samym, mniejszej prędkości, jaką można było rozwinąć w nadmorskich miejscowościach - mówi Julia Langa z Yanosika. 

Zależnie od regionu kierowcy osiągają średnie prędkości od 40 do 77 km/h. -Z naszych danych wynika, że w czerwcu 2020 roku kierowcy w okolicach Poznania poruszali się z większą prędkością (77 km/h) niż w tym samym miesiącu tego roku (64 km/h). Powodem tych zmian z pewnością jest zmniejszony ruch na drodze, w czerwcu ubiegłego roku, ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19, który umożliwiał rozwinięcie większej prędkości. Z kolei w tym roku, w czerwcu, jeździliśmy już ze znacznie mniejszą prędkością, choć nadal większą niż w turystycznych miejscowościach – dodaje Julia Langa

Yanosik ostrzega o mobilizacji policyjnych sił na DK11. Wskazuje na kontrole na terenie czterech województw z wykorzystaniem tradycyjnych patroli oraz nieoznakowanych pojazdów policyjnej grupy Speed oraz dronów. Funkcjonariusze skupią się nie tylko na kontroli prędkości, ale również na kontroli wyprzedzania, zmian pasów ruchu, obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowego przewożenia dzieci.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group