Już niedługo rozpocznie się przebudowa ul. Bydgoskiej

21.07.2021   Autor: Redakcja
280---327
Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się przebudowa ul. Bydgoskiej na odcinku od stadionu żużlowego do skrzyżowania z al. Powstańców Wielkopolskich. 9 lipca Zarząd Dróg i Zieleni ogłosił przetarg. Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 29 lipca. 
Ok. 0,5km odcinek drogi czeka na remont i przebudowę już kilka lat. W tym roku ma doczekać się realizacji. Zakres prac obejmie budowę i przebudowę: jezdni, zjazdów, chodników, dróg rowerowych, odwodnienia, oświetlenia, a także budowę dwóch wzbudzanych sygnalizacji świetlnych na przejściach dla pieszych na odcinkach między skrzyżowaniami oraz przebudowę skrzyżowania z ul. Roosevelta na skrzyżowanie o poszerzonych wlotach wraz z przebudową sygnalizacji świetlnej. Całość prac ma zakończyć się wiosną 2022 roku. W tym czasie kierowcy i piesi powinni liczyć się z utrudnieniami. Koszt inwestycji to 7 mln zł. 

Przebudowa ul. Bydgoskiej to kolejny, trzeci etap, przebudowy tej drogi. Wcześniej drogowcy wybudowali m.in. ronda na skrzyżowaniu ul. Bydgoskie, Okólnej i Kusocińskiego oraz Bydgoskiej, Karpackiej i Podchorążych. 

źródło i fot. miasto Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group