Gabinet stomatologiczny dla uczniów

20.07.2021   Autor: Artur Maras
578---271

Od pierwszego września uczniowie szkoły przy Teatralnej w Pile będą mogli zbadać stan swojego uzębienia w szkole.  

W siedzibie szkoły powstał nowoczesny gabinet stomatologiczny. Jego uruchomienie jest konsekwencją nałożenia na szkoły przez rząd szerszego obowiązku ochrony zdrowia uczniów.

- Jest to dla nas priorytet, aby dzieci w powiecie pilskim miały leczenie stomatologiczne utrzymane na wysokim poziomie. Jak wiemy leczenie samo w sobie jest bardzo drogie. Jest to gabinet, który będzie prowadzony dzięki kontraktowi z Narodowym Funduszem Zdrowia, więc całe wykonywane tutaj leczenie będzie za darmo i myślę, że ucieszy to na pewno wiele osób
- powiedział lekarz dentysta Simon Nowak

Leczyć się w tym miejscu będą mogli nie tylko uczniowie szkoły przy ul. Teatralnej, ale także dzieci i młodzież z powiatu pilskiego. Powstanie gabinetu wraz z wyposażaniem sfinansowało starostwo pilskie. Koszt to  niemal pół miliona złotych. Pierwsi pacjenci będą tu przyjęci już 1 września. Gabinet ma działać cały rok, także w okresie wakacji i będzie otwarty również w soboty.   
 

Jak wynika z danych Narodowego Funduszu Zdrowia, obawa przed zakażeniem koronawirusem sprawiła, że w czasie pandemii nawet 80 procent rodziców zrezygnowało z dalszego leczenia dzieci czy profilaktyki. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group