Hospicjum potrzebuje wsparcia

11.07.2021   Autor: Artur Maras
---
 Hospicjum w Pile zbiera pieniądze na sieć informatyczną do elektronicznego obiegu dokumentów pacjentów. Jest ona niezbędna, jednak jej koszt przekracza możliwości finansowe placówki. Utworzono specjalną zbiórkę na ten cel.  

- Niestety, ale mogą nam tutaj grozić kary. W związku z tym musimy jak najszybciej ten system wdrożyć, ponieważ po pierwsze, tak jak mówię kary, a po drugie niestety w tej chwili już tylko tak funkcjonuje służba zdrowia i przed tym się nie obronimy. Musimy do tego jak najszybciej dojrzeć, aby było to już wdrożone - tłumaczy Alicja Graczyk, dyrektorka pilskiego hospicjum.

Informatyzacja i elektroniczny obieg dokumentów to wymóg stawiany przez NFZ. Kasa hospicjum przez epidemię świeci pustkami. Przez długi czas nie można było organizować zbiórek czy charytatywnych koncertów. Pozostała zbiórka online. Tę pracownicy placówki utworzyli na portalu zrzutka.pl. Cel to 45 tys. złotych. Pomóc w zbiórce można TUTAJWiększość z tej kwoty będzie przeznaczona na zakup niezbędnego systemu informatycznego i związanego z nim sprzętu, reszta na bieżące działanie placówki.  
W pilskim hospicjum przebywa obecnie 35 chorych. Na tylu pozwala kontrakt podpisany z NFZ i procedury. Kolejka oczekujących jest znacznie dłuższa. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group