Zmniejsza się liczba oddziałów covidowych w szpitalach w regionie

01.06.2021   Autor: Mateusz Manthai
1131---50

Oddziały leczące chorych na koronawirusa stopniowo są likwidowane. Do końca czerwca, w całej Wielkopolsce zwolni się ponad 2 tysiące łóżek.

W ostatnich tygodniach epidemia koronawirusa wyhamowała. Świadczą o tym statystyki Ministerstwa Zdrowia. Dzienna ilość zakażeń oscyluje wokół tysiąca osób w skali całego kraju. Sukcesywnie zmniejsza się także liczba śmiertelnych przypadków. -Tych zachorowań jest coraz mniej. Coraz mniej pacjentów potrzebuje hospitalizacji z powodu leczenia COVID-19. W związku z tym możemy przywracać łóżka, które do tej pory były przeznaczone dla pacjentów covidowych dla pozostałych pacjentów - powiedziała Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału NFZ.
 

Tym samym w całym województwie, do dyspozycji chorych na COVID-19 pozostanie około 900 łóżek. Likwidacja oddziałów covidowych to dobra informacja dla pozostałych pacjentów. Szpitale, po wielu miesiącach uruchamiają z powrotem oddziały chirurgiczne, ginekologiczne, czy pediatryczne.

-Nasze działania idą w kierunku takim, żeby łóżka covidowe wygasić całkowicie w tym szpitalu i przystąpić do pracy w pełnym wymiarze, tak jak to wymaga szpital specjalistyczny - wyjaśnia z kolei dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciech Szafrański. I tak Szpital Specjalistyczny w Pile do końca maja zlikwidował 170 miejsc covidowych. Podobnie jest w placówce w Chodzieży. Tu zamknięte zostaną dwa oddziały dla chorych na koronawirusa. W szpitalu zostaną tylko 2-3 miejsca dla osób z podejrzeniem Covid-19 -Szpital jest w gotowości, w przypadku gdyby epidemia znów się rozkręciła. Oddziały są właściwie gotowe do przekształcenia z powrotem w oddziały covidowe. To jest kwestia techniczna, trwająca bardzo krótko - tłumaczy dyrektor Szpitala Powiatowego w Chodzieży Krzysztof Szplit. 
 

Jak zapewniają przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, w każdej części województwa ma być szpital, który w razie potrzeby przyjmie pacjentów covidowych. W naszym regionie ma to być placówka w Czarnkowie. Od 1 czerwca do dyspozycji chorych będą tam 64 łóżka. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group