W ciągu ostatniej doby wypił 30 piw. Miał 3,5 promila i wsiadł za kierownicę

01.06.2021   Autor: Redakcja
320---166
39-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk, prowadząc swój samochód marki Fiat Punto, miał 3,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna poinformował policjantów, że w ciągu ostatniej doby wypił około 30 piw. Jedno miał nawet otwarte w aucie. Do tego miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

-W niedzielne popołudnie funkcjonariusz pełniący służbę w Posterunku Policji w Białośliwiu odebrał komunikat o pojeździe marki Fiat Punto, którego kierujący może być nietrzeźwy. W pobliżu posterunku przebywał także policjant po służbie, który włączył się do działań. Funkcjonariusze udali się w kierunku, w którym mężczyzna miał się poruszać. Po chwili kierowca został zauważony i zatrzymany do kontroli - informuje rzecznik prasowy pilskiej policji sierż. Wojciech Zeszot.
Policjanci wylegitymowali kierującego, którym okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. Jego badanie wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze potwierdzili, że 39-latek posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za popełnione przestępstwa dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowania się do sądowego zakazu grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group