Jedyny taki wóz strażacki w północnej Wielkopolsce

16.05.2021   Autor: Mateusz Manthai
238---77
Takiego wozu nie powstydziliby się strażacy w całym kraju. Nowoczesny pojazd wyposażony w sprzęt ochrony dróg oddechowych trafił do chodzieskiej jednostki straży pożarnej. Auto kosztowało blisko milion złotych.

- Samochód służy generalnie do obsługi dużych akcji, gdzie jest zapotrzebowanie na aparaty powietrzne. Auto wyposażone jest w 12 aparatów gotowych do użycia. 8 można na bieżąco przygotowywać i dodatkowo jeszcze 42 butle. W tej części północnej Wielkopolski jest to jedyny taki samochód. W zasadzie do Wielkopolski w tym roku przyszły dwa takie samochody. Jeden przyjechał do Słupcy, a drugi przyszedł tutaj do Chodzieży - mówi mł. kpt. Artur Binkowski, rzecznik prasowy chodzieskich strażaków
Nowe Iveco wyposażone jest w składane stoły, maski oddechowe, agregat prądotwórczy, myjkę do masek, czy markizę chroniącą ratowników przed słońcem. Decyzje o wysłaniu auta do akcji będzie podejmować komenda wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Samochód będzie służył mieszkańcom nie tylko powiatu chodzieskiego. W razie potrzeby ruszy do akcji nawet w ościennych województwach. Koszt samochodu to 950 tysięcy złotych. 85% kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Reszta to dotacja rządowa.

fot. Chodzieskie Służby Alarmowo

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group