Asta Video Fest

Dotacje unijna na sadzenie lip i budowę dróg do pól

14.05.2021   Autor: Jakub Sierakowski
286---118
Lepszy dojazd na pola i więcej drzew - tak niebawem będzie w wielu gminach naszego regionu. Zarząd Województwa Wielkopolskiego podpisuje z gminami umowy w ramach Programu Ochrony Gruntów Rolnych. W środę takie porozumienia podpisano m.in w Okonku I Ujściu.

- Środki pochodzące z wyłączenia gruntów z produkcji rolnej przeznaczane są najczęściej na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. To są często takie drogi, których gmina nie jest w stanie wybudować, nie jest także w stanie pozyskać środków zewnętrznych. Te środki temu służą - każdego roku przeznaczamy na to kilkadziesiąt milionów złotych, które trafiają do gmin z powiatów w Wielkopolsce - mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek wielkopolski. 
Jeżeli chodzi o powiat złotowski, jest to ponad 800 tysięcy złotych. Które otrzyma sześć gmin z powiatu - najwięcej, bo ponad 100 tysięcy Złotów i Okonek.

W przypadku powiatu pilskiego to ponad 500 tysięcy złotych. Dostanie je siedem gmin - najwięcej, bo po 130 tysięcy, Szydłowo i Łobżenica.

Drogi dojazdowe do gruntów rolnych to nie jedyny cel, na który przekazywane są środki. Gminy otrzymały także dofinansowania na zakup miododajnych lip oraz zbiorniki na deszczówkę. Prace i nasadzenia odbędą się jeszcze w tym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group