Asta Video Fest

Nowe oblicze Szkoły z tradycjami!

11.05.2021   Autor: Redakcja
896---481
Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance (WSCEiT), to ponad 60 lat tradycji kształcenia i wychowania młodzieży.

Swoją szeroką ofertę edukacyjną Szkoła kieruje do absolwentów szkół podstawowych, którzy mogą kontynuować naukę na poziomie liceum ogólnokształcącego, technikum czy szkoły branżowej.  Propozycja kształcenia  kierowana jest także do młodzieży pragnącej kształcić się w szkole branżowej drugiego stopnia, w liceum dla dorosłych lub w szkole policealnej.
Ponad dziesięć lat temu w murach WSCEiT przyjazne i bezpieczne miejsce znaleźli również uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:
w spektrum autyzmu czy osoby niepełnosprawne intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym.

Lata 2020 – 2021 są dla Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii wyjątkowe, bowiem  powstaje nowe oblicze placówki. Połączenie tradycji z nowoczesnością. Termomodernizacja budynku szkoły, nowoczesne, doskonale wyposażone sale lekcyjne i przestrzenie przeznaczone na praktyczną naukę zawodu. Dostosowanie budynku do edukacji osób z niepełnosprawnościami, nowoczesna sala gimnastyczna, rozbudowa budynku Szkoły o internat - to tylko część bogatej oferty.
Ogromna przemiana dotyczy także dotychczasowego  budynku internatu, bowiem powstaje     w nim ośrodek diagnostyki i terapii dla  dzieci i młodzieży z Płodowym Zespołem Alkoholowym (FAS/FASD).
Diagnostyka FAS  jest niezwykle potrzebnym i wieloaspektowym zadaniem. Dzieci te wymagają  pracy terapeutycznej i specjalistycznej wiedzy. Zapraszamy nauczycieli, terapeutów, psychologów do podjęcia stałej współpracy z WSCEiT w Starej Łubiance.  W ofercie możliwość  stabilnego, pełnoetatowego zatrudnienia, szansa na  rozwój i doskonalenie zawodowe.

Oferta Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii jest niezwykle bogata. Szkołę tworzą  wysoko wykształceni nauczyciele, doświadczeni zawodowcy, doskonali specjaliści z różnych dziedzin pedagogiki specjalnej.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group