Dziś swoje święto mają komunalnicy

10.05.2021   Autor: Redakcja
1053---377
Kogo w pracy może pogryźć pies? Na kogo wciąż trąbią? Komu blokują drogę? Kto szuka skarbów? A kto jest Strażnikiem Planety? Komunalnicy! Dziś przypada ich święto.

ENERIS Surowce przypomina, jak ważną i trudną rolę mają do wypełnienia tysiące kierowców i ładowaczy odbierających odpady z altan, osoby pracujące w sortowni A że robi to z przymrużeniem oka i na wesoło, warto poświęcić kilka chwil, by obejrzeć przygotowaną serię karykatur.

12 pracowników ENERIS z całej Polski zostało bohaterami plakatów stworzonych z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej, tzw. komunalnika. Gdy inni dla utrzymania formy chodzą na siłownię, ładowacz każdego dnia wrzuca do śmieciarki nawet 17 ton odpadów. Gdy problemem jest zaparkowanie pod sklepem, wyobraźmy sobie jak wygląda jazda niemal 30-tonową i długą na 9 metrów śmieciarką. Gdy inni chwalą się pupilami w mediach społecznościowych, komunalnicy każdego dnia pilnują swoich nogawek przed rozszarpaniem.

- Komunalnicy wiedzą lepiej niż inni, że życie nie pachnie tylko różami, a odpady to nie śmieci, tylko cenne surowce. Niezależnie od pogody, szalejącej pandemii czy nastroju ruszają na ulice miast i wsi. Pełnią prawdziwą służbę, są tak samo niezbędni jak lekarze, strażacy czy policjanci. Spotykają się z ogromem mitów na temat swojej pracy, jak choćby te o mieszaniu odpadów w śmieciarce czy niezwykłych skarbach znajdowanych w sortowni. Nasza kampania poprzez nietypową formę ma zachęcić mieszkańców do docenienia ich pracy i może uśmiechnięcia się do załogi odbierającej odpady spod domu - mówi Magdalena Sułek-Domańska z ENERIS, pomysłodawczyni projektu.
Na plakatach przygotowanych przez ENERIS można zobaczyć pracowników sortowni, ładowaczy i kierowców śmieciarek, ale też i mechanika, który je naprawia, osobę na co dzień zajmującą się recyklingiem baterii, utylizacją odpadów niebezpiecznych czy edukacją ekologiczną. Karykatury stworzył warszawski rysownik ze studia PioArt. 

- Muszę przyznać, że praca nad projektem wymagała ode mnie solidnego przygotowania. Zanim rozpoczął się sam proces twórczy, przyglądałem się pracującym ekipom i starałem zrozumieć problemy, z którymi mierzą się na co dzień. Niektóre kwestie były dla mnie zaskoczeniem, które zweryfikowało moje dotychczasowe spojrzenie na wielkie śmieciary i panów w kombinezonach. Mam nadzieję, że plakaty skłonią ludzi do refleksji nad tym jak naprawdę wygląda praca komunalników i w jak prosty sposób możemy wspomóc ich starania o porządek, który jest ważny chyba dla nas wszystkich – podsumowuje rysownik.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group