Po Pile będą jeździć wodorowe autobusy

05.05.2021   Autor: Redakcja
878---579
List intencyjny na rzecz rozwoju napędu wodorowego w transporcie publicznym podpisano w Pile. Sygnatariuszami byli prezydent Piły, prezes MZK oraz przedstawiciel PKN ORLEN - podał Urząd Miasta w Pile. 

To kolejny podpisany dokument w sprawie potencjału wykorzystania technologii wodorowych w subregionie pilskim.

- W szczególności w zakresie działań związanych z projektami dotyczącymi budowy pojazdów zasilanych wodorem, infrastruktury i logistyki dostaw paliwa wodorowego, w tym przygotowania miejsc tankowania pojazdów napędzanych wodorem. Działania te umożliwią budowanie pozycji lidera wśród samorządów lokalnych w Polsce, przyczyniając się tym samym do poprawy stanu środowiska naturalnego i zdrowia mieszkańców – zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile od lat systematycznie jest wymieniany na nowy i coraz bardziej ekologiczny. Spółka miejska otrzymała na ten cel 21 mln złotych dotacji unijnej. Po pilskich ulicach jeżdżą autobusy hybrydowe oraz z silnikiem diesla, wkrótce pojawią się też elektryczne, a napędzane wodorem stanową kolejny krok do osiągnięcia zerowej emisji. 
- Planowanie zakupu najbardziej ekologicznych autobusów wodorowych nie może być oderwane od bezpieczeństwa dostaw wodoru i infrastruktury jego tankowania. Poprzez współpracę z PKN ORLEN liczymy na partnerstwo w tym zakresie. Wykorzystanie wodoru jako paliwa to technologia przyszłości – przekonuje Tadeusz Majewski, prezes MZK Piła.

fot. FotoKelich 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group