Remonty w pilskim MZK za unijne dotacje

06.06.2017   Autor: AK
---

Niemal 21 milionów złotych - taką dotację unijną uzyskał Miejski Zakład Komunikacji w Pile. Z tych środków będą m.in. kupione autobusy niskopodłogowe, w tym także takie o napędzie hybrydowym, a już wkrótce ruszy przebudowa zajezdni autobusowej.

- Modernizacja, która nie miała miejsca od momentu wybudowania zajezdni w latach 70-tych, od tego czasu plac zajezdni, wszystkie drogi i wszystko co związane z infrastrukturą nie było remontowane. Liczne awarie były, więc myślę, że nadszedł czas wykonania także tego planu - tłumaczy Tadeusz Majewski, prezes MZK w Pile.

A remont całego tego placu, poczynając od infrastruktury podziemnej pochłonie nieco ponad 3 miliony złotych. Dziś w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacji podpisano umowę na realizację tej inwestycji. Prace rozpoczną się od przebudowy sieci cieplnej i kanalizacji deszczowej, później wyremontowana zostanie nawierzchnia. Przebudowy doczeka się plac manewrowy i stanowiska dla autobusów. Przed biurowcem MZK pojawi się nowy parking, także dla rowerów.

A już 19 czerwca w Poznaniu zostanie podpisana umowa na zakup 11 nowych solarisów. 6 z tych autobusów to będą hybrydy. MZK kupi też nowe biletomaty oraz monitoring autobusowy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group