Autobusy hybrydowe w Pile

31.03.2018   Autor: Artur Maras
---

6 nowych autobusów hybrydowych w Pile za ponad dziesięć milionów złotych. Większość tej kwoty pochodziło ze środków unijnych. Nowe pojazdy wyjadą na pilskie ulice na dniach.

Nowe autobusy marki Solaris wyjada na pilskie ulice po świętach. Mają być bardziej ekologiczne od spalinowych a do tego komfortowe dla pasażerów także tych niepełnosprawnych.

Zainwestowaliście państwo w najnowocześniejsze obecnie autobusy w technice hybrydowej, które tutaj koło nas stoją. Nasz pan prezes już w 2006 roku powiedział prorocze słowa: „Diesel umarł, niech żyje elektryczność.” I autobus hybrydowy jest właśnie elementem przejściowym pomiędzy autobusem klasycznym a czystym elektrycznym. - mówi Andrzej Sienkiewicz, krajowy dyrektor sprzedaży Solaris Bus & Coach S.A.

Wartość zakupu to ponad 10 mln złotych. Miasto musiało wyłożyć tylko 15% tej kwoty. Reszta pochodzi z programu unijnego wspierającego tzw. niska emisję.

Chciałbym żeby Ci, którzy mają czasami wątpliwości po co nam Unia, rozumieli, że z każdego tego autobusu, który tu stoi, 85% procent to są pieniądze zewnętrzne, na które nie składaliśmy się w bezpośredni sposób z naszych podatków. - mówi Piotr Głowski prezydent Piły

Nowe autobusy mają klimatyzację oraz przyciemniane szyby. W autobusie pojawiły się także nowe zintegrowane kasowniki. Autobusy zastąpią starsze modele, wycofywane z tras. Była to ostatnia dostawa marki Solaris dla Piły. W kwietniu trafiły do miasta nowoczesne pojazdy z silnikiem diesla. Łącznie nowych pojazdów jest jedenaście.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group