Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia

07.04.2021   Autor: Redakcja
649---78
Rząd przedłuża obostrzenia w związku z pandemią do 18 kwietnia - poinformował na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Dotychczasowe obostrzenia rząd wprowadził od 27 marca do 9 kwietnia. W środę zostały przedłużone do 18 kwietnia. - Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi około 80 procent. To są parametry niebezpieczne - tłumaczy decyzję rządu minister zdrowia. 

Decyzja ta oznacza m.in. przedłużenie zamknięcia żłobków i przedszkoli, salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu, wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych o powierzchbni powyżej 2.000 metrów kwadratowych oraz galerii handlowych z wyłączeniem sklepów spożywczych, drogerii, aptek, salonów prasowych i księgarni. 
Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie nada będą obowiązywały limity osób: 1 osoba na 15 m2 - w sklepach do 100 m2 lub 1 osoba na 20 m2  - w sklepach powyżej 100 m2.

Z kolei w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób - na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Wciąż pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Działalność obiektów sportowych nadal będzie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności. Ponadto wciąż zamknięte będą hotele, restauracje (z wyjątkiem serwowania dań na wynos), kina, teatry i muzea. Uczniowie klas 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych nadal będą się uczyć wyłącznie w trybie zdalnym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group