Szkoły przyjazne niepełnosprawnym

13.03.2021   Autor: Jakub Sierakowski
---
„Dostępna szkoła” w Złotowie. Podstawówki z miasta biorą udział w specjalnym projekcie i właśnie awansowały do drugiego etapu. W  efekcie szkoły mogą stać się bardziej przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami.
 
 
- Ja się bardzo cieszę, że organ prowadzący wystąpił z taką inicjatywą i podszedł do sprawy kompleksowo i że wszystkie szkoły są w to zaangażowane. Jeżeli chodzi o dostosowanie, to ono ma wiele płaszczyzn, a te związane z kwalifikacjami nauczycielami, z organizowaniem zajęć, to już w zasadzie spełniamy. Natomiast pieniądze z projektu na pewno przydadzą się na dostosowanie architektoniczne i organizacyjne - mówi Beata Buczkowska-Linke, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Złotowie.
 
W przypadku Szkoły Podstawowej nr 2 chodzi m.in o zamontowanie windy, zbudowanie specjalnego podjazdu przed wejściem do placówki oraz dostosowanie strony internetowej do potrzeb osób niedowidzących i niedosłyszących. Te pomysły powstały na skutek audytu, który odbył się w szkołach. Przeprowadził go inżynier z Politechniki Gdańskiej. Teraz czas na składanie odpowiednich wniosków na konkretne zadania. Te najlepsze mają szansę na sfinansowanie przez Fundusz Współpracy oraz Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego – organizatorów projektu „Dostępna szkoła”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group