Dożywocie grozi matce Marcela za to, że biła i udusiła 2-latka

09.03.2021   Autor: Mateusz Manthai
739---809
Do sądu Okręgowego w Poznaniu trafił akt oskarżenia w sprawie śmierci 2-letniego Marcela z Chodzieży. W marcu ubiegłego roku matka pod wpływem alkoholu udusiła chłopca. Znęcał się nad nim także ojczym.

- Te nieludzkie działania względem dziecka miały miejsce od kwietnia 2019 roku do marca 2020 roku. Prokuratura ustaliła, że było to szczególnie okrutne. Dziecko było bite po całym ciele rękoma, doprowadzono do tego, że żywił się niedopałkami oraz karmą dla gryzoni. Dziecko było pozostawiane samotnie, także pod opieką innych, nieupoważnionych osób - mówi prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 
Zdaniem śledczych Marcel był narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Matka i ojczym znęcali się nad nim fizycznie i psychicznie. 21-letnia Anita W. używała wobec chłopca wulgaryzmów, głodziła go i biła. W październiku 2019 roku chłopiec złamał nogę i trafił do szpitala, a lekarze o skrajnym zaniedbaniu i urazach dziecka poinformowali policję. Ta, podobnie jak i prokuratura niewiele zrobiła w tej sprawie. W związku z tym, po wewnętrznych kontrolach, stanowisko stracił i komendant powiatowy policji i prokurator rejonowy, a asesorska, która zajmowała się tą sprawą została wydalona z prokuratury.

Podejrzani opiekunowie Marcela wstępnie przyznali się do winy i obciążali się wzajemnie. Później jednak odwołali swoje zeznania. Teraz matce dziecka Anicie W. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, zaś 22-letniemu ojczymowi - Martinowi K. do 10 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group