Nowy wóz strażacki za wysoką frekwencję trafił do Margonina

22.12.2020   Autor: Mateusz Manthai
692---243
Nowy wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Margoninie. Jednostka otrzymała auto za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich.

- Zawsze cieszymy się z każdego nowego samochodu, aczkolwiek ten samochód wygrało społeczeństwo Margonina. Dużo mieszkańców miasta chciało go przywitać, zobaczyć co wygrali i czy było warto. Myślę, że na pewno wszyscy byli miło zaskoczeni. Auto wygląda ładnie. Myślę, że tak też będzie się prezentował i służył. Będzie wyposażony w sprzęt, który będzie służył do ratownictwa drogowego i wodnego - wyjaśnia Marek Żelek, prezes OSP w Margoninie. 

Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich w gminie Margonin wyniosła 73%. To najlepszy wynik w byłym województwie pilskim i dużo wyższy niż średnia krajowa. Tym samym jednostka wygrała nowy wóz strażacki w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Od teraz ratownicy z Margonina mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt w regionie. Volvo wyposażone jest w zbiornik wodny o pojemności 3 tysięcy litrów, piły i sprzęt do cięcia metalu. Średni wiek aut w jednostce to niespełna rok. Nowy samochód kosztował blisko 800 tysięcy złotych i zastąpił 10-letniego MAN'a. Ten trafił do OSP z Kujawsko-Pomorskiego.

fot. Chodzieskie Służby Alarmowo 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group