Adam i Robert wprowadzą się do swojego pierwszego mieszkania

19.12.2020   Autor: Redakcja
711---95
Adam i Robert - niepełnosprawni członkowie zespołu Na Górze na święta wprowadzą się do swojego pierwszego - własnego mieszkania. Wychowankowie DPS-u po raz pierwszy rozpoczną samodzielne życie. Każdy z nich ma swój pokój, a nad ich samodzielnym życiem czuwać będzie asystent. Dziś zakończył się generalny remont lokalu komunalnego. 

Ekipę remontową zastąpili dziś w południe wolontariusze, którzy pomogli członkom zespołu Na Górze w porządkach oraz skręcaniu szafek kuchennych. Czasu mało, a pracy zostało jeszcze sporo.

Dzięki oszczędnościom jakie Adam i Robert mieli z koncertów oraz z pracy (Adam pracuje w przedszkolu jako pomoc kuchenna, a Robert w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej) udało się rozpocząć remont. Wcześniej obaj mieszkali w Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. 
Adam i Robert z Na Górze dostali swoje pierwsze mieszkanie

Mieszkanie było jednak w bardzo złym stanie, dlatego prowadzono też zbiórkę pieniędzy na ten cel. Dzięki ludziom dobrej woli, którzy wsparli czy to finansowo, czy sprzętowo - udało się zrealizować największe ich marzenie o samodzielności. Każdy z nich ma swój pokój, mają wspólną łazienkę i dużą kuchnię. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group