Asta Video Fest

Adam i Robert z Na Górze dostali swoje pierwsze mieszkanie

25.11.2020   Autor: Redakcja
1452---69
Dwóch niepełnosprawnych członków zespołu Na Górze dostało swoje pierwsze w życiu mieszkanie. Z Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie przeniosą się do Piły. Jeszcze przed świętami zamieszkają w swoim M.

Robert Wasiak i Adam Kwiatkowski członkowie zespołu Na Górze do swojego mieszkania mają się wprowadzić na święta. Miasto przyznało im mieszkanie komunalne. Było ono jednak zdewastowane przez poprzednich lokatorów. Wymagało generalnego remontu.

- No całe mieszkanie wymagało dużego wkładu i finansowego i fizycznego. Dużo prac remontowych i przygotowawczych. czyi zeskrobanie starych farb, szlifowanie, malowanie przygotowanie podłóg pod panele, stolarka drzwiowa jest bardzo ciekawa dlatego zdecydowaliśmy się na renowację - tłumaczy Tomasz Kuźnia, szef ekipy remontowej. 

Pomieszczenia będą dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Adam i Robert mają oddzielne pokoje i dużą kuchnię z czego już się cieszą. Adam potrafi gotować. Pracuje jako pomoc kuchenna w jednym z pilskich przedszkoli. Robert w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej w Pile. Gdyby pozostali w DPS-ie nie mogliby pracować. Wszyscy pensjonariusze rzadkowskiego DPS-u są izolowani od początku pandemii.

- No cieszę się, że nas Wojtek wyciągnął. Gdyby nas nie wyciągnął stamtąd, to by takie życia byśmy nie mieli, bo ja nigdy nie mieszkałem w Pile i nie miałem przyjemności by sobie samemu radzić w życiu - mówi Adam Kwiatkowski, wokalista zespołu Na Górze

O własnym mieszkaniu marzyli od dawna. Takie rozwiązania widzieli w krajach zachodnich.

- Nigdy nie było czegoś takiego bardzo motywującego, zawsze tak mówiliśmy, może tam kiedyś, może w przyszłości, no i teraz to siedzenie przez przeszło pół roku spowodowało, że Adam i Robert mieli tego kompletnie dość - mówi Wojciech Retz, lider zespołu Na Górze. 

Remont pochłonął oszczędności Adama i Roberta. Obaj pracują, otrzymują renty. Dostają też honoraria z koncertów. Pomagają też ludzie. Firmy i sklepy budowlane przekazały część materiałów. Trwa zbiórka pieniędzy na remont i wyposażenia mieszkania.

Każdy kto chciałby wesprzeć samodzielne życie Adama i Roberta może dokonać wpłaty Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” 21 8944 0003 0000 2088 2000 0070 - z dopiskiem: 585/W - ROBERT WASIAK - zbiórka publiczna. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group