W Czarnkowie powiększy się strefa płatnego parkowania

11.12.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
785---45
W nowym roku w Czarnkowie powiększy się strefa płatnego parkowania. Władze miasta chcą poprawić przepustowość parkingu i nauczyć kierowców większej dyscypliny. Co na to mieszkańcy?

Choć wydaje się, że w centrum miasta o bezpłatne miejsce do parkowania trudno, to reakcja mieszkańców na informację o rozszerzeniu płatnej strefy parkingowej jest przychylna.

Może być, przynajmniej będzie gdzie zaparkować. Tak naprawdę to chyba dobre, bo trudno znaleźć miejsce do parkowania. Jest tych samochodów u nas coraz więcej. No fakt, że może to troszkę przeszkadza, no ale nie ma parkingu - mówią czarnkowianie. 

To zdanie, nie wszyscy podzielają… 

Także dobrze, że są te parkingi, bo ich w mieście jest mało - dodaje inny mieszkaniec Czarnkowa. 
Ale z wypowiedzi burmistrza wynika, że to mieszkańcy są sami sobie winni. 

Niestety, ale kierowcy nie przestrzegali zasad, jakie obowiązują w prawie o ruchu drogowym. To było parkowanie na skrzyżowaniu, parkowanie za blisko przejść dla pieszych - mówi Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa.  

Dlatego władze miasta zdecydowały się na nowy porządek. Płatne parkowanie, ma bowiem sprzyjać większej rotacji na parkingu, przez co osobom, które mają coś w obrębie tej strefy coś do załatwienia, będzie łatwiej znaleźć miejsce postojowe. Będzie ono obowiązywać na ul. Kościuszki, na odcinku od ul. Ogrodowej do ronda Jana Pawła II. 

Strefa płatnego parkowania zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group