Wsparcie dla pilskiego szpitala ze strony Grupy ASTA

06.11.2020   Autor: Redakcja
248---31
Grupa ASTA przekazała Szpitalowi Specjalistycznemu w Pile pulsyksometry, aparaty do badania ciśnienia, termometry oraz zapasy wody mineralnej. To kolejne wsparcie udzielone przez firmę w okresie pandemii koronawirusa. 

- Przekazany sprzęt posłuży pacjentom z podejrzeniem COVID-19 jak i chorym na tą chorobę. Pulsyksometry zostały rozdysponowane na oddział dziecięcy dla dzieci młodszych, starszych oraz na oddział covidowy. Ciśnieniomierze i termometry trafiły również do oddziału dziecięcego oraz covidowego - informuje Barbara Śledzińska pielęgniarka oddziałowa oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Pile. 
Tym razem szpital zwrócił się z prośbą o zakup pulsyksometrów, ciśnieniomierzy, termometrów dla pacjentów oraz wody mineralnej dla pracowników. Grupa ASTA szybko odpowiedziała na tę prośbę i dostarczyła potrzebny sprzęt. To nie pierwsza pomoc udzielona szpitalowi. Wiosną placówka otrzymała maski z filtrem, przyłbice i fartuchy ochronne dla oddziału dziecięcego. Grupa wsparła również finansowo zbiórkę pilskich przedsiębiorców na zakup respiratora.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group