ASTA-NET przekazała sprzęt ochronny dla oddziału dziecięcego pilskiego szpitala

01.04.2020   Autor: Michalina Pieczyńska - Chamczyk
1124---

Maski z filtrem, przyłbice i fartuchy ochronne to środki zabezpieczenia osobistego przekazane oddziałowi dziecięcemu pilskiego szpitala przez firmę ASTA-NET. Ten gest to nie tylko wsparcie sprzętowe dla szpitala, ale także dodanie otuchy i sygnał dla medyków, że to co robią jest ważne. ASTA-NET wsparła finansowo zbiórkę pilskich przedsiębiorców na zakup respiratora.
 

Jeżeli chodzi o sprzęt ochrony osobistej, braki dotyczą przede wszystkim szpitali, które nie są dedykowane do chorób zakaźnych i to nie dotyczy tylko szpitala pilskiego, ale myślę, że wielu sąsiednich również, jak również innych szpitali w całej Polsce z tego, co mi wiadomo. W związku z czym bardzo dziękujemy za tak szybką odpowiedź i sprawne załatwienie dla nas strojów ochronnych, które pomogą nam zabezpieczyć się, a jednocześnie później pacjentów, których nie będziemy zarażać, przed możliwością zarażenia się koronawirusem - powiedział lek. med. Maciej Osiecki, ordynator oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Pile.


 

Odzież ochronna przekazana przez firmę ASTA-NET to między innymi 100 fartuchów oraz maseczki z filtrem i przyłbice. Przedmioty te trafiły na oddział dziecięcy, który w związku z epidemią pracuje w ograniczony sposób, przyjmując tylko w sytuacjach, w których jest to niezbędne dla ratowania zdrowia i życia małych pacjentów. W związku z tymi ograniczeniami, załoga postanowiła podarowaną odzieżą ochronną podzielić się z personelem oddziału noworodkowego, bloku operacyjnego oraz tworzonego właśnie oddziału obserwacyjnego, na który to trafiać będą pacjenci z podejrzeniem zakażenia wirusem COVID-19. Firma ASTA-NET dołączyła do grona przedsiębiorstw, które wpłacają pieniądze na zakup nowego respiratora dla pilskiego szpitala. O sprawie pisaliśmy TU.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group