Zamiast papierowego biletu, kod QR w smartfonie. Także w Wałczu

05.11.2020   Autor: Magdalena Lach
755---376
Zamiast papierowego biletu, kod QR w smartfonie. Coraz częściej podróżujący komunikacją miejską korzystają z aplikacji mobilnych kupując bilet. Teraz taka możliwość pojawiła się również w Wałczu.

Dotychczas bilet na autobus w Wałczu można było kupić w kioskach, sklepach i u kierowcy. Od listopada pojawiła się nowa możliwość. Mieszkańcy mogą kupować bilety ZKM w aplikacji SkyCash.

- Jest to dogodna forma płatności, aczkolwiek też wiem, że nie wszyscy będą z tego korzystali. Mam nadzieję, że młodzież przede wszystkim. A młodzież nauczy swoich rodziców, czy swoich dziadków - wyraża nadzieję Cezary Balewski, prezes ZKM Wałcz. 

Bo to właśnie osoby starsze mają największe obawy co do kupowania biletów przez internet, a zasada jest prosta. Trzeba na smartfonie zainstalować aplikację SkyCash. Tam uzupełnić swoje dane i podpiąć kartę płatniczą. Bilet kupuje się tuż przed wejściem do autobusu, wybierając numer linii i rodzaj biletu. Kontroler skanuje kod QR, który wygenerował się po zakupie. Forma mobilnych płatności funkcjonuje też w strefie płatnego parkowania w Wałczu.
- Pojazd przed wystawieniem opłaty dodatkowej jest skanowany przez kontrolera i wówczas dostajemy informację, czy ktoś ma uiszczoną opłatę w Skycash - tłumaczy Dariusz Gregorczyk, komendant Straży Miejskiej w Wałczu. 

Mobilne płatności są coraz częściej wykorzystywane przy opłatach za podróżowanie. Przez SkyCash można też kupić np. bilet na pociąg, do kina, abonament Netflixa, a nawet ubezpieczenie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group