Poznaliśmy oferty firm, które chcą odbierać śmieci z terenu PRGOK

30.10.2020   Autor: Michał Kępiński
963---476
Poznaliśmy oferty firm, które chcą zagospodarowywać odpady na terenie gmin tworzących związek PRGOK. Czy od 2021 roku zapłacimy mniej za wywóz śmieci?

Obecna umowa z operatorem na zagospodarowanie odpadów wygasa z końcem tego roku, dlatego związek ogłosił przetarg, by wyłonić nowego wykonawcę. PRGOK od 2021 roku będzie podzielony na 5 sektorów. To miało sprawić, że oferty na zagospodarowanie odpadów wpłyną także od tych mniejszych firm. Związek chce przeznaczyć na ten cel prawie 52 miliony złotych.

I tak do przetargu na pierwszy sektor, czyli obejmujący gminy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego przystąpił tylko Altvater Piła, który wykonanie usługi wycenił na ponad 9 mln złotych. Podobna sytuacja jest w przypadku drugiego sektora, który tworzą gminy Czarnków i Ujście. Tu Altvater chce otrzymać ponad 6,5 mln złotych.

Trzeci sektor to gminy powiatu pilskiego. Tu wpłynęły dwie oferty. Jedna od Altvatera Piła, druga od Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Złotowie. Niższą cenę zaoferował MZUK. W skład czwartego sektora wchodzą gminy Krajenka i Jastrowie. Tu w szranki ponownie stanął Alvater Piła z Miejskim Zakładem Usług Komunalnych, ten jednak w tym przypadku stworzył konsorcjum z Zakładem Energetyki Cieplnej i Usług Komunalnych w Jastrowiu. Oferta połączonych przedsiębiorstw okazała się korzystniejsza.
Ostatni, piąty sektor to gmina Piła. Tu ofertę złożyły dwie firmy Altvater Piła i ATF z Mirosławca. Cenowo lepsza okazała się ta pierwsza. Obecnie nad ofertami obraduje komisja przetargowa.

Czy jej wyniki spowodują zmianę stawek jakie ponoszą mieszkańcy? Tego na razie nie wiadomo. Ewentualna propozycja zmian cen musiałaby zostać poddana pod głosowanie zgromadzenia związku. Do zakończenia procedury przetargowej przewodniczący zarządu PRGOK Andrzej Gawłowski, nie chce udzielać informacji w tej sprawie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group