Fala protestów przetoczy się przez nasze miasta

26.10.2020   Autor: Redakcja
692---491
Czarne spacery dziś w kolejnych miastach. Na ulice wyjdą protestować przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej mieszkańcy m.in. Piły, Czarnkowa, Wałcza, Złotowa, Tuczna. Mobilizuje się też Chodzież. 

W Pile o 16.15 protestujący zamierzają blokować rondo Jana Pawła II. Do akcji włączają się tylko piesi, ale i cykliści, a nawet zmotoryzowani. W tym samym czasie swój protest rozpoczną też antycovidowcy. Oni o 16.15 mają protestować pod biurem poselskim posła PiS Marcina Porzucka. 

- Nie siedzimy w domu na kanapie. W celu pokazania naszego sprzeciwu wobec tego, co funduje nam wyrok Trybunału Konstytucyjnego i polityków prawicy w naszym kraju. Nasze ciała - nasz wybór!!! Żadna z kobiet nie będzie zmuszana do heroizmu! Pokażmy kobiecą solidarność, pokażmy, że nic o nas bez nas! Na spacer ubieramy się na czarno. Startujemy w poniedziałek o 16.00 na Placu Wolności - czytamy na wydarzeniu organizowanym w Czarnkowie. 
Złotowianie protestować będą pod biurem posła Marcina Porzucka. Wałczanie na placu Wolności. A tak wyglądał czarny spacer w piątek w Pile. 

fot. Katarzyna Olter 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group