Rośnie liczba zakażeń. Testowane są wszystkie DPS-y

22.10.2020   Autor: Redakcja
410---13
Rośnie liczba zakażeń. Tylko w ciągu ostatniej doby w powiecie pilskim pozytywne testy otrzymały 42 osoby. W tej chwili 31 pacjentów z pilskiego jest hospitalizowanych. 

Pacjenci z covid-19 przebywają w szpitalach w Poznaniu przy Szwajcarskiej i przy ul. Polnej, w Czarnkowie, w Pleszewie, w Międzychodzie i w Chodzieży. Kwarantanną jest objętych 2064 osób. 

Zakażenia koronawirusem pojawiają się w szkołach, stąd już w 20 szkołach powiatu pilskiego w pojedynczych klasach prowadzone jest nauczanie zdalne. Od dziś do 27 października nieczynny jest pilski żłobek, przy ul. Grabowej. Zakażenia pojawiają się też w Domach Pomocy Społecznej w Chlebnie i w Dębnie. Dziś wszyscy pensjonariusze i personel będzie testowany w DPS-ie w Pile. 
- Bardzo proszę, aby osoby zakażone nie ukrywały przed nami kontaktów, bo w ten sposób nie uda nam się zatrzymać transmisji koronawirusa. Niestety wciąż się spotykamy z tym, że osoby zakażone nie przekazują pełnej listy osób z którymi były w kontakcie. Jest to nieodpowiedzialne - tłumaczy Danuta Kmieciak, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. 

W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w ciągu doby przybyło 38 zakażeń, w powiecie chodzieskim 3, w powiecie złotowskim 23, a w powiecie wałeckim 19. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 1190 zakażeń:

- powiat pilski - 622 osoby   
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 207 osób 
- powiat chodzieski -107 osoby
- powiat złotowski - 144 osób
- powiat wałecki - 110 osób

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group