Zmarł brat Sebastian Majcher z Wałcza. To kolejna ofiara covid-19

20.10.2020   Autor: Redakcja
658---162
Zmarł brat Sebastian Majcher z Wałcza. Na początku października stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. 

Od pięciu lat brat Sebastian sprawował posługę duszpasterską w parafii św. Antoniego w Wałczu. Wcześniej był w parafii św. Antoniego w Pile. Brat Sebastian na początku października zakaził się koronawirusem. Chorobę przechodził ciężko. Ostatecznie trafił do szczecińskiego szpitala pod respirator. Wczoraj wieczorem zmarł. 

- Dzisiaj odszedł do Pana nasz moderator i przyjaciel - Brat Sebastian Majcher. Pamiętajmy na modlitwie szczególnie o Jego rodzinie, o siły i wsparcie dla nich - czytamy na Facebooku wałeckich kapucynów. 
Brat Sebastian zmarł w wieku 42 lat.
 

- We wszystkich domach, w których przebywał (Piła, Wałcz, Bytom), pełnił rolę wikarego, służąc swoim przełożonym ogromnym wsparciem i konkretną pomocą. Przez rok posługiwał w Krakowie-Olszanicy jako sekretarz misyjny i prezes Fundacji Kapucyni i Misje. W latach 2015-2020 posługiwał w Wałczu, gdzie był wikarym klasztoru i parafii, oraz duszpasterzem Oazy oraz Domowego Kościoła. Przez ostatnie tygodnie zmagał się z powikłaniami po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 - czytamy na stronie kapucyni.pl 


fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny we Frydrychowicach 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group