24 osoby z Domu Pomocy Społecznej zakażonych koronawirusem

07.10.2020   Autor: Redakcja
981---100
24 osoby z Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie zakażonych koronawirusem. To zarówno pracownicy jak i pensjonariusze. Wszystkie zakażone osoby są izolowane w oddzielnym budynku. 

W ciągu ostatniej doby tylko w powiecie pilskim przybyło 28 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy większość stanowią pracownicy (6 osób) i pensjonariusze (18 osób) DPS-u w Chlebnie. Ten dom ma kilka budynków, więc wszystkie zakażone osoby zostały odizolowane w jednym z nich. 

- Pracownicy Domów Pomocy Społecznej są zabezpieczeni we wszelkie środki ochrony, jednak w tym przypadku prawdopodobnie jedna z zakażonych osób nie podała wszystkich z którymi miała kontakt. Nie odizolowano zakażonej osoby na czas i w jednym z DPS-ów mamy ognisko zakażeń - potwierdza Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile.  

W tej chwili w powiecie pilskim aż 80 osób jest dodatnich. W powiecie wałeckim od wczoraj zanotowano trzy zakażenia. To kobieta i dwóch mężczyzn w średnim wieku. W powiecie złotowskim zakażenia potwierdzono w dwóch przypadkach. To 39-latek w izolacji domowej oraz 26-latek hospitalizowany w Poznaniu. 
Dziś też parafia św. Antoniego w Wałczu poinformowała o zamknięciu kościoła dla wiernych na czas kwarantanny jaką zostali objęci wszyscy bracia. Dwóch kapłanów zakaziło się koronawirusem. 

- Zamówione intencyjne Msze Święte będą odprawione w kaplicy domowej bez udziału wiernych. W sprawach pogrzebów parafia św. Antoniego prosi o kontaktowanie się z parafią św, Mikołaja w Wałczu. Wszystkie spotkania w domu duszpasterskim zostają odwołane do czasu zakończenia kwarantanny - czytamy w komunikacie parafii. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 376 zakażeń:

- powiat pilski - 207 osób  
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 73 osoby 
- powiat chodzieski - 26 osób
- powiat złotowski -21 osób
- powiat wałecki - 49 osób

Tymczasem w najbliższą sobotę o godz. 11.00 na placu Zwycięstwa w Pile zgromadzą się przeciwnicy ograniczeń związanych z pandemią. 

fot. pixabay 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group