Gaudeamus rozbrzmiało w murach pilskich uczelni

06.10.2020   Autor: Artur Maras
1325---349
Choć ze względu na trwająca epidemię, większość zajęć będzie odbywała się zdalnie, to rozpoczęcie roku akademickiego odbyło się stacjonarnie, przy zachowaniu reżimów sanitarnych.

Nowy rok akademicki, nowi studenci, nowe wyzwania i wiele niewiadomych...

- Jak ma to wyglądać to jeszcze nie wiemy. Na pewno większość zajęć będzie zdalnych. Jest fajnie o tyle, że nie trzeba tracić czasu na dojazdy, ale na żywo niektóre zajęcia dużo fajniej wyglądają - mówią studenci Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile. 

W związku z epidemią zajęcia w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile będą odbywać się w trybie hybrydowym. Wykłady online, a zajęcia praktyczne na miejscu, przy zachowaniu sanitarnych wymogów. Uczelnia nie zamierza także rezygnować z zajęć terenowych czy laboratoryjnych. Będą one przebiegały w mniejszych grupach. Podobnie będzie na Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, gdzie zajęcia praktyczne także będą odbywać się stacjonarnie.- Bo nie ma możliwości w szkole praktycznej tego zrobić inaczej. Pielęgniarstwo, kierunki techniczne, kosmetologia, fizjoterapia tego wymagają. Wykłady tylko online. Ścisłe reżimy sanitarne polegające na używaniu maseczek w częściach wspólnych w budynkach - tłumaczy dr hab. Donat Mierzejewski, rektor PUSS.  
PUSS w tym roku świętuje 20-lecie swego istnienia. Uczelnia otrzymała dzisiaj honorową nagrodę Stanisława Staszica. Statuetka przyznawana jest przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski.

- Chcieliśmy docenić to, ze ta uczelnia działa inaczej niż wszystkie, że na tej uczelni udało się ustalić kształcenie dualne, że ta uczelnia współpracuje z przedsiębiorcami, próbuje wysyłać studentów do przedsiębiorców i zapraszać przedsiębiorców do siebie. Próbuje budować współpracę pomiędzy nauką i biznesem - mówi Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. 

Co dzieje się od samego początku istnienia uczelni. W tym roku najwięcej do powiedzenia w tej kwestii będzie miał jednak koronawirus. Przebieg poszczególnych semestrów oraz praktyk zależeć będzie bowiem od sytuacji epidemiologicznej.

leżeć będzie bowiem od sytuacji epidemiologicznej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group