Asta Video Fest

Stadion przy ul. Okrzei oficjalnie otwarty

31.08.2020   Autor: Magdalena Lach
254---518
Stadion przy ul. Okrzei oficjalnie otwarty. Po trwającej ponad rok gruntownej modernizacji można już korzystać z nowej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Stadion wyposażony został m.in. w tartanową bieżnię oraz plac zabaw.
- To będzie stadion, który będzie służył mieszkańcom. Nie będzie to absolutnie obiekt zamknięty dla mieszkańców, ale będzie wręcz otwarty dla mieszkańców. A szczególnie na ich potrzeby związane z aktywnością zarówno fizyczną, po części z aktywnością kulturalną oraz ogólną aktywnością społeczną - zapewnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Ze stadionu w ciągu dnia będą korzystać uczniowie szkół średnich, a popołudniami wszyscy chętni. Część rekreacyjna z wiatami i placem zabaw jest otwarta przez cały czas. Modernizacja zaczęła się w maju ubiegłego roku po tym, jak powiat zdobył środki unijne z urzędu marszałkowskiego. Wart około 3,5 miliona zł remont obejmował m.in. wymianę instalacji ziemnych, oświetlenia, trybun, budowę bieżni, parkingów i placu zabaw. Na stadionie znajduje się też mała przenośnia scena.

Nowoczesnym obiektem można zdalnie sterować włączając zraszacze, lampy czy monitoring. Stadionem zarządza Młodzieżowy Dom Kultury.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group