W Pile powstanie leśny mural

30.08.2020   Autor: Michał Kępiński
660---
Już za kilka dni na ścianie kamienicy przy ulicy Towarowej w Pile pojawi się rybołów. To efekt rozstrzygniętego właśnie konkursu na leśny mural przedstawiający właśnie ten gatunek ptaka.

 – Zgłosiło się do nas pięciu artystów z terenu całego kraju. Łącznie złożonych zostało 14 prac. Prace były różne, wizje artystów znacznie odbiegały od siebie i wynik konkursu nie był jednoznaczny. Tak naprawdę rozmowy komisji konkursowej trwały długo, przekonywaliśmy się, argumentowaliśmy swoje wybory - mówi Marzena Wojciechowska, koordynatorka konkursu, RDLP w Pile

I ostatecznie za najlepszy został wybrany projekt stworzony przez Wojciecha Rokosza z Krakowa. Artysta ten od kilku lat zajmuje się malowaniem murali. Realizuje ornitologiczny cykl dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Kozłówce” w Krakowie, w ramach którego powstało dotąd 13 ptasich murali. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych nie chce ujawniać zwycięskiego projektu. To ma być niespodzianka dla wszystkich mieszkańców Piły. Wiadomo jedynie, że na ścianie kamienicy przy ulicy Towarowej pojawi się rybołów. Leśnicy mają nadzieję, że powstanie muralu przyczyni się do uświadomienia społeczeństwu istnienia takiego gatunku ptaka i konieczności ochrony oraz odbudowy jego populacji w Polsce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group