Średniowieczny korowód i wioska rycerska na 650-lecie Złotowa

28.08.2020   Autor: Magdalena Lach
476---81
Średniowieczny korowód, wioska rycerska i złota moneta. Tak Złotów obchodzić będzie 650-lecie miasta. Uroczystości odbędą się w najbliższy piątek.

- Będziemy trochę w stylu średniowiecznym robili taki korowód, przemarsz, zobaczymy już gotowy mural. Będzie wioska rycerska, będzie możliwość wybicia własnoręcznie monety złotówki ze Złotowa - zachęca Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 

Legendarny Złotów to jeden z elementów całorocznych obchodów 650-lecia miasta. Imprezę rozpocznie barwy średniowieczny korowód, do którego będą mogli przyłączać się mieszkańcy ubrani w stroje z epoki. Pochód zatrzyma się na placu Kościuszki, gdzie odsłonięty zostanie mural zaprojektowany przez Annę Waluś i namalowany wspólnie z Anną Kluzą i Markiem Maksimovichem.


Dalej korowód przejdzie na Półwysep Rybacki, gdzie czekać na mich będzie wioska rycerska, a w niej średniowieczni rzemieślnicy. Nie zabraknie też dań z epoki oraz średniowiecznych gier zespołowych. Na zakończenie zagrają zespoły Klimgia oraz Nata i Evgeny.
Złotów będzie świętował przez cały weekend. W sobotę i w niedzielę na Półwyspie Rybackim będzie Jarmark Krajeński oraz wystawa Zabytkowych Samochodów.

fot. archiwum 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group