Inwestycje w gminie Krajenka. Kiedy?

16.08.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
264---36
Gaz będzie. Kiedy? Tego nie wiadomo, podobno niedługo. Póki co, odkładany w czasie jest remont drogi. Mieszkańcy Skórki oczekują zarówno remontu ulicy Nad Rzeką, jak i doprowadzenia do wsi gazu. Kolejność jednak powinna być właściwa.

Chcemy tak spowodować, aby nie doszło do sytuacji takiej, że wyremontujemy drogę, położymy asfalt, położymy chodniki, a po miesiącu, czy po dwóch wejdzie gazyfikacja i wszystko nam rozryją. Na pewno takiego sposobu realizacji zadanie nie chcieliby mieszkańcy Skórki, ani ja - mówi Stefan Kitela, burmistrz Krajenki.
Chcieliby za to dwóch rzeczy, które są pewne. Jedna to doprowadzenie gazu do Skórki, co daje nadzieję na przestawienie się mieszkańców na bardziej ekologiczny system ogrzewania. Druga to, że remont ulicy Nad Rzeką się odbędzie. Jego termin jednak uzależniony jest od tej pierwszej, ale powinien rozpocząć się pod koniec bieżącego roku. Wartość inwestycji to około 1,5 mln zł, połowa to środki zewnętrzne. Termin rozpoczęcia gazyfikacji nie został jeszcze precyzyjnie określony.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group