Legendarny Złotów. Na Kościuszki powstaje mural - VIDEO

13.08.2020   Autor: AK
729---98
Legendarny Złotów – to robocza nazwa powstającego właśnie w tym mieście muralu. Na jednej ze ścian kamienicy przy placu Kościuszki zaczęła się wyłaniać postać jelenia oraz dziewczynki. 

- Dziewczynka ma bardzo długie włosy, w tych włosach są rybki. W moich pracach często pojawiają się kobiety z długimi włosami, w tych włosach czesto pływają ryby i to takie przeniesienie tego motywu z moich ilustracji. Rybek będzie pięć, bo w Złotowie jest pięć pięknych jezior. Jeśli ktoś ma wyobraźnię to zobaczy, jak z tych włosów tworzy się rzeka, w której pływają te rybki - opowiada Anna Waluś, autorka projektu tego murala. 

A obok niej stanie potężny jeleń – symbol Złotowa. Prace nad muralem, który powstaje z okazji 650 lecia Złotowa potrwają do końca sierpnia. Na razie gotowa jest podmalówka, oraz szkic, który udało się na tak dużą ścianę przenieść przy pomocy rzutnika.

Projekt inspirowany legendami złotowskimi opracowała autorka wielu ilustracji do bajek – Anna Waluś. Poznańskiej artystce pomaga Anna Kluza szefowa zespołu malarzy pracujących przy animowanym filmie Twój Vincent. Artystki zaprosiły do współpracy przy tym wymagającym siły projekcie Marka Maksimovicha. W bibliotece miejskiej można oglądać prace całej trójki. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group