Pszczoły zamieszkały w Pasiece Edukacyjnej [ZDJĘCIA]

28.07.2020   Autor: Redakcja
845---350
Pszczoły zamieszkały w Pasiece Edukacyjnej na terenie Nadnoteckiego Instytutu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile.  Pasieka powstała z inicjatywy Fundacja Pszczoła. 

Wolontariusze posadzili pierwsze drzewa i przygotowali pasieczysko. W pomalowanym przez dzieci ulu zamieszkały pierwsze lokatorki: pszczoły polskiej rasy Krainka linii Galicja.

- Właśnie ze względu na łagodne cechy została wybrana do naszego miasta, nasza pasieka ma charakter społeczny i moim obowiązkiem jest dbać o bezpieczeństwo wolontariuszy, którzy pracują i będą wypoczywali w tym ogrodzie - zapewnia prezeska Fundacji Pszczoła Bożena Wola.

Ogród Społeczny, w którym stanęła pasieka zaprojektowała Pracownia Sztuki Ogrodowej. 

- Krzewy, będą stanowiły żywopłot i zabezpieczenie przed zwierzętami, których jest sporo w tym rejonie Piły. Przede wszystkim rośliny są miododajne i pyłkodajne, są zatem doskonałym uzupełnieniem diety pszczół. Mamy tu maliny, czarne porzeczki, czy dereń jadalny. To dopiero początek, bo do projektu wybrałam prawie 70 gatunków roślin, które będziemy sukcesywnie dosadzać - mówi projektantka ogrodu Agnieszka Hubeny-Żukowska, która osobiście dołączyła do wolontariuszy. 
Fundacja Pszczoła uczy i pokazuje, jak harmonijnie współistnieć w środowisku naturalnym. Prowadzi zajęcia edukacyjne w przedszkolach, szkołach, na uczelniach, współpracuje również z firmami, które troszczą się o świat, w jakim funkcjonują.

- Działania proklimatyczne są celem i wyróżnikiem naszego Instytutu. Dobrze jest mieć takich partnerów jak Fundacja Pszczoła i projektantka ogrodów Agnieszka Hubeny-Żukowska. Cieszę się, że mamy pszczoły na UAM w Pile - dodaje dr Paweł Michał Owsianny, dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM.

fot. Fundacja Pszczoła, Rafał Tomczyk, Agnieszka Hubeny-Żukowska 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group