Idziemy dla Polonii? Czy nie idziemy?

28.07.2020   Autor: Jakub Sierakowski
941---95
Co dalej ze stadionem pilskiej Polonii? To pytanie zadaje sobie wielu kibiców czarnego sportu w Pile. Niedawno do internetu wyciekły zdjęcia, na których widać jak na torze zamkniętego na cztery spusty obiektu, rosną… chwasty.

Po pojawieniu się zdjęć w sieci, pilscy kibice postanowili zorganizować akcję „Idziemy dla Polonii”, która miała odbyć się w poniedziałek, a teraz została przeniesiona na środę, choć pewnie i tym razem się nie odbędzie. Zamiast tego kibice będą zbierać podpisy pod petycją o przekazanie stadionu towarzystwu żużlowemu, aby ryk silników mógł powrócić na zasłużony dla miasta obiekt.

- Jest mi bardzo przykro ponieważ nasz stadion żużlowy, to nie jest tylko moje dzieciństwo, to nie są tylko te wszystkie lata na stadionie, wszystkie mecze, ale też historia miasta. Największe sukcesy, najlepsze wspomnienia lat 90-tych, wtedy gdy Piła była na ustach całej żużlowej Polski i nie tylko. Wielu ludzi kojarzyło Piłę tylko z powodu Polonii - wspomina Mikołaj Dowejko, „Kibice Polonii Piła”.
Władze miasta wydały kilka dni temu oświadczenie ws. przyszłości żużla w Pile. Zapewniają, że plotki o likwidacji stadionu i przekazaniu terenu pod inne inwestycje są nieprawdziwe. W oświadczeniu nie piszą o tym wprost, jednak przedstawiciele UM w nieoficjalnych rozmowach mówią, że nie wyobrażają sobie współpracy z obecnym zarządem TŻ Polonii. Stąd ma wynikać stadionowy impas.

- Oczekuję konkretnej propozycji współpracy od osób, które nie odpowiadają za ciągnące się długi i nierozliczone publiczne pieniądze, które przedstawią realny plan funkcjonowania klubu oraz podpisane listy intencyjne ze sponsorami, którzy przejmą na siebie główny ciężar finansowania klubu - napisał Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły.

W oświadczeniu jest także mowa o klubowym budżecie. Zastępca prezydenta Piły zaznaczył, że wzorem choćby Zielonej Góry, gdzie żużel odgrywa znaczącą rolę, większość dochodu klubu stanowią wpływy od sponsorów i ze sprzedaży biletów, a nie dotacja z magistratu.​ I tak jego zdaniem powinno być w Pile.

fot. Kibice Polonii Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group