3,5 mln zł unijnych dotacji dla Piły

23.07.2020   Autor: Artur Maras
633---131
Zmiany w budżecie Piły. Dzięki dotacjom do miejskiej kasy wpłynęło łącznie ponad 3,5 mln złotych. Radni zabezpieczyli także na wtorkowej sesji pieniądze na przebudowę ulicy w pilskiej strefie przemysłowej.

- Nowe zadania to budowa ulicy Ceramicznej. Zadanie, na które posiadamy już dokumentację, natomiast dzięki uwolnionym środkom finansowym z innego zadania będziemy mogli i to przeprowadzić w tym roku tak, aby firmy, które mają tam swoje siedziby mogły mieć dobry dojazd do pracy - zapowiada Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła. 

Radni przyjęli podczas wtorkowej sesji uchwały w tej sprawie. Teraz urzędnicy mogą już przygotować przetarg. Wyłoniony wykonawca będzie miał rok na skończenie przebudowy.
Radni wprowadzili także do budżetu środki zewnętrzne. I tak dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Muzeum Stanisława Staszica czeka kapitalny remont i przebudowa. Za 1 mln 700 tys zł powstanie tu m.in. nowy system ogrzewania czy winda dla niepełnosprawnych.

Także z dotacji unijnej w wysokości 1,6 mln zł w ramach projektu „Piła stawia na maluchy”, wykończony został drugi publiczny żłobek. Dzięki temu rodzice maluchów zapłacą za pobyt dziecka 100 złotych mniej w skali miesiąca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group