Wychowankowie MOS nie mieszczą się w dotychczasowym budynku

17.07.2020   Autor: Mateusz Manthai
627---138
Część wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży ma trafić do internatu w Ratajach. Taką uchwałę podjęła Rada Powiatu Chodzieskiego. Do Rataj przeniesiona zostanie grupa 24 osób.

Do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii trafiają dzieci z zaburzeniami zachowania i trudnościami w nauce. Takich w chodzieskiej placówce jest około 90. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało nowe zalecenia dla tego typu ośrodków. Okazało się, że warunki, jakimi dziś dysponuje MOS, pozwoliłyby przyjąć nie 90, a 74 wychowanków, czyli ten budynek jest po prostu za mały.

- Będzie konieczność zaadoptowania pomieszczeń na sale terapeutyczne, sale do prowadzenia zajęć, aneksy kuchenne i stąd ten pomysł, żeby część wychowanków zakwaterować i przeznaczyć na działalność opiekuńczo-wychowawczą budynek w Ratajach - mówi Hanna Frąkowiak, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży. 
Były internat przy Zespole Szkół im. Józefa Wybickiego ma spełnić zadanie noclegowe. Starostwo jest już po konsultacjach z sanepidem i strażą pożarną. Ci zapalili zielone światło. Budynek w Ratajach można przystosować do przyjęcia wychowanków z północno-zachodniej Polski.

- Próbujemy zamontować tam 24-osobową grupę, czyli 2 grupy wychowawcze, które miałyby tam spędzać swój czas poza lekcjami - tłumaczy Mirosław Juraszek, starosta chodzieski. 

Lekcje natomiast odbywać się będą jak do tej pory, w budynku przy ulicy Strzeleckiej. Przeniesienie części wychowanków nastąpi wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group