Nastolatek kradł seniorkom torebki z pieniędzmi. Gotówkę wydawał w poznańskich galeriach

28.05.2020   Autor: Redakcja
836---632
Policjanci z Piły zatrzymali na gorącym uczynku nastolatka, który wyrwał starszej kobiecie torebkę. Jak się okazało może mieć on związek z napadem na inną seniorkę, na początku maja. Wtedy łupem dzielił się z dwójką znajomych. Za zrabowane pieniądze pojechali do Poznania na zakupy w galeriach handlowych. 

W Dzień Matki pilski dyżurny otrzymał informację o napadzie na seniorkę. Na miejsce natychmiast udali się kryminalni oraz patrole prewencji i ruchu drogowego. Jak ustalili, 81-letnia pilanka w drodze do sklepu została napadnięta przez nieznanego młodego mężczyznę. Ten wyrwał kobiecie torebkę i uciekł. Po krótkim pościgu sprawca został zatrzymany. Okazało się, że nieletni, może mieć związek ze sprawą podobnej kradzieży z początku maja tego roku.

-Sprawą zajęli się policjanci z Referatu ds. Nieletnich. Ustalili, że 15-latek wpadł na pomysł wspólnie z 16-letnim kolegą i koleżanką. Chłopak po wyrwaniu torebki i zdobyciu pieniędzy dzielił się ze znajomymi. Po pierwszej kradzieży wspólnie pojechali do Poznania. Tam wydali większość zrabowanej gotówki na zakupy w galeriach. Przy następnej kradzieży nieletni został zatrzymany, a jego znajomi również nie unikną odpowiedzialności. Dwie torebki oraz część skradzionego mienia zostały odzyskane - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Pile, który zadecyduje o dalszych losach nieletnich. 

opr. i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group