Tysiące wniosków od przedsiębiorców o pożyczki w ramach tarczy antykryzysowej

06.05.2020   Autor: Mateusz Manthai
592---134
Tysiące przedsiębiorców z regionu złożyło do Powiatowych Urzędów Pracy wnioski o pomoc finansową. W ramach tarczy antykryzysowej mogą otrzymać 5 tysięcy złotych pożyczki.

Pożyczki w wysokości 5 tys. złotych – taką pomoc w ramach tarczy antykryzysowej wprowadził rząd. Pieniądze mają wypłacać Powiatowe Urzędy Pracy.O pożyczkę z funduszu pracy mogą starać się przedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają więcej, niż 9 osób. Pomoc finansową mogą uzyskać także samozatrudnieni. Jeśli przez 3 miesiące przedsiębiorca utrzyma na rynku swoją firmę, będzie mógł ubiegać się o umorzenie kredytu. Jeżeli nie, będzie miał rok na spłacenie długu.
- Pożyczka ma być przeznaczona na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, czyli tak jakby ma pomóc przetrwać ten trudny czas - mówi Jolanta Rozpłochowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chodzieży.

Wniosków systematycznie przybywa. Można je składać w formie papierowej lub elektronicznej. Właściciele małych i średnich firm mogą ubiegać się także o pożyczkę płynnościową. Ta finansowana jest ze środków unijnych. W tym przypadku pula środków wynosi blisko 400 mln złotych. Do tej pory przedsiębiorcy z regionu złożyli kilka tysięcy pism.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group