Zieloni apelują do prezydenta o niekoszenie trawników

25.04.2020   Autor: AK
1027---105
Pilscy Zieloni proszą prezydenta o zaprzestanie koszenia trawników w mieście. Wszystko wskazuje na to, że w Polsce rozpoczęła się kolejna katastrofalna susza - podnoszą ekolodzy.

Klimat się zmienia i wygląda na to, że susze też będą się częściej pojawiać – zauważają ekolodzy.  Dlatego pilskie koło Partii Zielonych wystosowało apel do prezydenta miasta o zaprzestanie koszenia trawników. Przycięty trawnik szybciej wysycha i odsłania ziemię, w efekcie podnosi się kurz. To tylko początek wyliczanki…
 
- Skoszony trawnik bardzo łatwo wysycha, a taki krotki, suchy trawnik jest po prostu pustynią biologiczną, nie ma w nim życia, nie mieszkają w nim owady, nie produkuje tlenu, nie oczyszcza naszego miasta ze smogu - mówi Grzegorz Marciniak jr - przewodniczący partii Zieloni w Pile.

Ekolodzy argumentują swoje stanowisko także tym, że zmniejsza się bioróżnorodność przez koszenie traw. Jest mniej ptaków, bo mają mniej pożywienia.  Prezydent w piątek odpowiedział aktywistom: już w ubiegłym roku w Pile zaprzestano intensywnego koszenia trawników.
 
- Nie miało to związku z jakimiś wielkimi oszczędnościami, a raczej z takim myśleniem o przyrodzie o tym, by zwiększyć retencje wody na terenie miasta, będziemy oczywiście robić to rozsądnie - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 
 
Tak by miasto nie wyglądało na zapuszczone – dodał prezydent. Podobny apel trafił też do burmistrzów m.in. Chodzieży, Czarnkowa, Trzcianki i Złotowa.
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group