Do Chodzieży trafili pacjenci z Wolicy, bo tamten szpital został przemianowany na zakaźny

21.04.2020   Autor: Redakcja
709---26
Do szpitala płucnego w Chodzieży trafili już pacjenci z Wolicy. Szpital z południa Wielkopolski został decyzją wojewody przekształcony na szpital zakaźny. Do Wolicy już w czwartek trafią pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem.
 
W Wolicy trwa przygotowanie jednoimiennego szpitala dla pacjentów z COVID-19. W poniedziałek ewakuowano 28 pacjentów z placówki i rozpoczęto prace przygotowawcze, m.in. tworzone są śluzy czy strefy czysta i brudna. Działania wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W czwartek rano będą transportowani pierwsi pacjenci z kaliskiego Salusa. W sztabie organizacyjnym pracuje przedstawiciel wojewody wielkopolskiego.

Decyzję o przekształceniu szpitala w Wolicy w placówkę jednoimienną podjął w poniedziałek wojewoda wielkopolski. Szpital z Ministerstwa Zdrowia otrzyma również 10 dodatkowych respiratorów.
W CHODZIEŻY TEŻ BYLI LECZENI ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM

- Decyzja ma związek z coraz większą liczbą zakażeń, do których dochodzi szczególnie na południu naszego województwa. W czwartek rano do szpitala trafią pierwsi pacjenci. Obecnie są prowadzone konieczne prace budowlane. Dostarczono również środki ochrony osobistej, czekamy na respiratory - wyjaśniał wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Ze szpitala w Wolicy ewakuowano łącznie 28 pacjentów, którzy trafili do specjalistycznych szpitali w Poznaniu, Chodzieży i Ludwikowie.
 
opr. Tomasz Stube, Gabinet Wojewody

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group